PRODUCENT CZĘŚCI ZAMIENNYCH I MASZYN ROLNICZYCH

62-300 Września
ul. Działkowców 8

+ 48 61 436 05 66
kowalski@agro-kowalski.com.pl

Pon-Pt 7.00 - 16.00
Sobota: Nieczynne

O nas

Zakład Produkcji Części Zamiennych do Maszyn Rolniczych Bogdan Kowalski rozpoczął swą działalność w 1982 roku. W roku 2012 w wyniku połączenia ZPCZ-Bogdan Kowalski oraz firmy Kuźnia Zakłady Mechaniczne Września Sp. z o.o. powstała firma Produkcja Maszyn Rolniczych i Części Zamiennych KOWALSCY Spółka Jawna. Historia firmy pisana jest głównie przez przedsiębiorstwa przejęte, czyli ZPCZ Bogdan Kowalski i Kuźnia Zakłady Mechaniczne Września Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo na początku swojej działalności zajmowało się produkcją gotowych maszyn rolniczych – kombajnów do zbioru buraków cukrowych. Do roku 1988 firma wyprodukowała kilkaset takich kombajnów. W wyniku głębokiego spadku zapotrzebowania na kombajny, w roku 1989 przedsiębiorstwo postanowiło zmienić ofertę i produkować części zamienne do maszyn rolniczych. W kolejnych latach asortyment produkowanych części wyniósł blisko 4 tys. pozycji, co klasyfikowało firmę w gronie liderów wśród producentów części do maszyn rolniczych w kraju. Jako jedyny producent w kraju wytwarza wszystkie części do kosiarek rotacyjnych.

Firma produkuje części zamienne do:
- kosiarek,
- rozrzutników obornika,
- Bizona,
- Anny,
- Neptuna,
- Orkana,
- rozsiewaczy nawozów,
- glebogryzarek,
- przyczep rolniczych i innych.

KOWALSCY Spółka Jawna to również czołowy producent kosiarek rotacyjnych bębnowych na rynku polskim. Oprócz kosiarek rotacyjnych bębnowych produkuje:
- stoły (przystawki) do rzepaku produkcji krajowej oraz stoły do rzepaku do NEW HOLLAND, JOHN DEERE, CLASS, DEUTZ FAHR, FENDT i innych,
- rozdrabniacze słomy do kombajnów Bizon;
- kosiarki bijakowe do koszenia rowów i poboczy (mulczery).

Nowe maszyny produkowane od 2013 r. to seria lekkich kosiarek dyskowych Z030/1, Z030/2, Z030/3 oraz kosiarek bijakowych tylno-bocznych KB16, przetrząsaczy karuzelowych 4-wirnikowych, służących do roztrząsania skoszonych niskołodygowych roślin zielonych.
Maszyny wprowadzone do sprzedaży w 2014 roku o symbolu Z586 i Z586/1 to zgrabiarki karuzelowe 1-wirnikowe.
W roku 2015 firma KOWALSCY rozpoczęła produkcję kosiarek bijakowych tylno-bocznych KB14, kosiarek bijakowych tylno-czołowych KBT16 oraz kosiarek dyskowych czołowych KDC29.
Od 2016 r. nowością w naszej ofercie są kosiarki bijakowe tylno-czołowe KBT18.
Oprócz dealerów w kraju, których jest ponad 100, nasze maszyny sprzedawane są w wielu krajach europejskich w szczególności: Niemczech, Finlandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Serbii, Rumunii, Ukrainie, Rosji, Litwie, Łotwie, Hiszpanii ,Węgrzech, Mołdawii, Czechach, Kosowie.
Pracując nad doskonaleniem naszych produktów i usług szczególnie koncentrujemy się na osiągnięciu najwyższej jakości oraz skróceniu czasu realizacji zamówień i dostaw do klientów do minimum.
Sprawna realizacja indywidualnych zamówień na nietypowe części do maszyn (również produkcji zachodniej) i fachowe doradztwo to kolejne i równie ważne przejawy aktywności firmy.

Wysoka jakość wyrobów uzyskiwana jest przy pomocy najnowocześniejszych precyzyjnych urządzeń, jakimi są przede wszystkim:
- wycinarki plazmowe i laserowe do blach,
- tokarki i frezarki numeryczne CNC,
- centra obróbcze oraz frezarki obwiedniowe do kół walcowych i stożkowych,
- przeciągarki,
- piły hydrauliczne i mechaniczne,
- gilotyny do cięcia blach,
- krawędziarki,
- zgrzewarki,
- roboty spawalnicze.

Firma KOWALSCY zakończyła budowę nowego obiektu przemysłowego przy ulicy Działkowców.

Jako ceniony producent oferujemy Państwu najwyższą jakość w atrakcyjnych cenach.

image

Misja firmy

Naszą misją jest rzetelne i rozwojowe budowanie rynku maszyn rolniczych.

image

Nowa siedziba

Firma KOWALSCY zakończyła budowę nowego obiektu przemysłowego przy ulicy Działkowców.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Oferta